Poznaj sklep bhp Protect24

Od ponad dziesięciu lat zajmujemy się specjalistycznym doradztwem związanym z bhp, środkami ochrony indywidualnej hurtownią. Sklep internetowy bhp został przygotowany na podstawie autorskiego oprogramowania, dopasowanego do oczekiwań klientów. Za cel obraliśmy intuicyjność w poruszaniu się po witrynie sklepu bhp, sklepu z odzieżą roboczą, sklepu z obuwiem roboczym przez klientów. Grafika została przygtowana w najmniejszych szczegółach, abyś się nie męczył(a), przebywając na naszym sklepie bhp. W naszej hurtowni bhp, sklepie internetowym bhp znajdziesz wysokiej jakosci producentów, profesjonalne obuwie robocze, odzież ochronną, ochronniki słuchu takie jak słuchawki, stopery, zatyczki do uszu, maski przeciwpyłowe, pochłaniacze, filtry. Nabędziesz również wysokiej klasy rękawice robocze, hełmy bhp, bieliznę termoaktywną, sprawdzonych firm, jak również sprzęt do prac na wysokości. Jeżeli będziesz chciał(a) czuć się w 100% bezpiecznie to proponujemy zapozna sie z ofertą sprzętu do prace na wysokości. Każdy z Nas chce dobrze wyglądać w pracy i czuć się dobrze, dlatego zapraszamy Cię do twój druk-twój wizerunek Tam zapoznasz się z rodzajami nadruków jakie możemy dla Ciebie wykonać na odzieży roboczej.

Platforma handlowo-usługowa Protect24

Platforma handlowo-usługowa Protect24 powstała na prośbę klientów, którzy oprócz specjalistycznych usług bhp, świadczonych przez naszą firmę, chcieli również stale zaopatrywać się w odzież roboczą bhp, środki ochrony indywidualnej, ochronniki słuchu, obuwie robocze. Aby przybliżyć rodzaje asortymentu, poniżej zamieściliśmy na ich temat informacje w pigułce.

Odzież robocza

Odzież robocza to standard wyposażenia pracownika. Jest ona bardzo ważna, ponieważ to dzięki niej, pomaga pracownikowi zachować bezpieczeństwo, podczas codziennej pracy. Warto poświęci chwilę swojego czasu i skorzystać z oferty sklepu protect24.com.pl, który funkcjonuje według bezpiecznych oraz praktycznych rozwiązań.

Obuwie robocze powinno być zapewniona przez pracodawcę, ale w niektórych przypadkach pracownik musi zakupić poszczególne elementy na własną rękę np. umowa cywilno-prawna. Wytrzymałość materiałów jest bardzo ważnym elementem w przypadku pracy w trudnych warunkach np. na budowie. Z roku na rok zauważamy, że setki tysięcy osób w Polsce korzystaj z odzieży roboczej zarówno w pracy jak i podczas prac domowych. W tym miejscu na szczególną uwagę zasługuje obuwie robocze, które zostało skonstruowane w ten sposób aby stopa oraz palce posiadały wzmocnienia w postaci blachy lub kompozytu. Dzięki takiemu rozwiązaniu noga jest dobrze chroniona. Materiały użyte do produkcji takich butów powinny charakteryzować się odpornością na wilgoć. Jednocześnie stopy muszą oddychać, dlatego bardzo ważna jest cyrkulacja powietrza w środku buta.

Sklep bhp protect24.com.pl w swoim asortymencie posiada odzież bezpieczną, ale również wygodną w użytkowaniu. Odzież ochronna oraz odzież robocza musi być zapewniona przez pracodawcę. W sytuacji kiedy pracodawca nie zapewnił ubrań roboczych pracownikowi, który musiał pracować w swoim normalnym ubraniu należy się ekwiwalent dla takiego pracownika za zniszczoną odzież. Zagrożenia chemiczne oraz termiczne towarzyszą pracownikom na każdym kroku. Odzież ochronna powinna w sposób całkowity zabezpieczać ciało przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi oraz chemią. Nasz sklep bhp działa również w Internecie, dzięki czemu można złożyć zamówienie bez wychodzenia z domu. Jest to komfortowe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas.

Wytrzymałość stroju roboczego


Wytrzymałość stroju roboczego w przypadku pracy w ciężkich warunkach odzież robocza jest niezbędna, ponieważ ubrania, które nosimy codziennie mogą się bardzo łatwo zniszczyć. Ochrona zdrowia pracownika powinna być głównym celem pracodawcy. Jest to także jego obowiązek, ponieważ odpowiedzialność całkowicie na nim spoczywa. Strój roboczy powinien być odporny na działanie wysokiej lub niskiej temperatury. Na niektórych magazynach występują chłodnie, w których temperatura potrafi sięgać nawet minus trzydzieści stopni celsjusza. Praca w takich warunkach przez długi czas może być przyczyną dużych problemów ze zdrowiem. Obowiązkowy jest kombinezon, który stanowi podstawową barierę ochronną. Jednak nie można zapominać o butach, które również powinny być specjalnie ocieplane i dostosowane do pracy w mikroklimacie zimnym. Niska temperatura sprawia, że przerwy powinny być robione bardzo często, żeby nie doprowadzić do wychłodzenia organizmu.

Inne czynniki, na które powinniśmy szczególnie uważać to woda, ogień oraz wysoki poziom hałasu. Należy pamiętać, że odzież ochronna powinna spełniać wszystkie zalecenia oraz normy bhp. Jest to podstawowy środek indywidualnej ochrony. Na ochronę indywidualną składa się również kask ochronny inaczej nazywany hełmem oraz specjalne obuwie zabezpieczające. W zależności od branży potrzebne mogą być również ochronniki słuchu jak nauszniki przeciwhałasowe nazywane inaczej słuchawkami oraz zatyczki do uszu nazywane powszechnie stoperami ochraniacze. Nieodzownym elementem wyposażenia pracownika są okulary ochronne. Wiele zależy także od branży w jakiej się specjalizujemy, ponieważ inna odzież będzie przeznaczona dla elektryka, a inna dla spawacza. Należy także zrozumieć różnice pomiędzy specjalistyczną odzieżą ochronną oraz odzieżą roboczą

Stosowanie odzieży roboczej

Stosowanie odzieży roboczej, celem stosowania odzieży roboczej jest ochrona pracownika przed takimi czynnikami, które nie stanowią zagrożenia dla jego zdrowia lub życia. Własna odzież pracownika powinna pozostać nienaruszona i dlatego stosowana jest odzież robocza. Odzież ochronna zabezpiecza pracowników przed czynnikami, które stanowią bezpośrednie zagrożenie życia. W niektórych przypadkach odzież robocza może być elementem reklamy. W ten sposób firma jest promowana wśród innych ludzi. Warto zauważyć, że pracownicy dzięki odzieży roboczej chcą często podkreślać swoją odrębność zawodową. Każdy element ubioru może stanowić odzież roboczą. Ochrona oczu i twarzy jest szczególnie ważna w przypadku pracy spawacza. Podczas spawania powstają iskry, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia podczas kontaktu z oczami. W tych zawodach niezbędnym minimum są okulary ochronne oraz gogle.

Ubrania robocze powinny być dostosowane do miejsca pracy. Hurtownia odzieży roboczej, pozwala zakupić odzież ochronną oraz odzież roboczą w znacznie niższych cenach niż w normalnym sklepie. Warto pamiętać, że komfort pracy również jest bardzo ważny, dlatego odzież robocza powinna być wykonana z wytrzymałych, ale także wygodnych materiałów. Najczęściej używa się bawełny, ale czasami poszczególne elementy garderoby produkowane są z ortalionu, polaru, poliestru, stretchu a nawet z flaneli. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do nowoczesnej technologii, która umożliwia sprawne odprowadzanie wilgoci. Do takiej odzieży zaliczamy bieliznę termoaktywną. Należy także pamiętać, żeby odzież ochronna umożliwiała poruszanie się oraz nie krępowała ruchów podczas pracy.

Dodatkowe wzmocnienie

Dodatkowe wzmocnienie, miejsca szczególnie narażone na zniszczenie są często dodatkowo wzmacniane. Przykładem takiego miejsca są kolana. Spodnie robocze posiadają dodatkowe ochraniacze na kolano. Odzież robocza powinna być również funkcjonalna, dlatego często można obserwować większą liczbę kieszeni w takich ubraniach. Warto pamiętać, że w przypadku zniszczenia indywidualnej odzieży pracownika może on żądać od pracodawcy rekompensaty, jeżeli ten nie zapewnił odzieży roboczej przeznaczonej do aktualnych warunków pracy. Należy zwrócić uwagę, że elementy odzieży ochronnej zapewnionej przez pracodawcę pozostają cały czas jego własnością. Dlatego po zerwaniu lub wygaśnięciu umowy pracownik jest zobowiązany do zwrócenia wszystkich rzeczy na teren zakładu pracy.

Wysoki poziom hałasu

Wysoki poziom hałasu, na magazynach, halach produkcyjnych z reguły, może zakłocać pracę i powodować np. złe samopoczucie, nerwice. Dlatego pracownicy powinni mieć zapewnione nauszniki, które chronią narząd słuchu,a wcześniej powinno zostac wykonanebadanie przez laboratorium środiwkska pracy. Ochronniki czesto połączone są z kaskiem ochronnym i stanowią jedną całość. Spotkac również możemy same ochronnikisłuchu typu nauszyniki pzeciwhałasowe, zamiennie nazywane słuchwakim oraz zatyczki do usuz, zmaiennie nazywane stoperami. Substytutem nauszników mogą być stopery, czyli wkładki przeciwhałasowe. Są one tańsze, ale mają znacznie mniejszą skuteczność i dlatego wykorzystywane są rzadziej w zakładach pracy. Dużym zagrożeniem dla pracowników jest promieniowanie UV. Dlatego w takim miejscu pracy pracownicy zobowiązani są do noszenia okularów ochronnych, które pomagają zabezpieczyć wzrok przed szkodliwym promieniowaniem. Ochrona twarzy jest szczególnie ważna, dlatego sklepy bhp posiadają w swojej ofercie maski ochronne, maski pełnotwarzowe, maski przeciwpyłowe, półmaski, których celem jest kompleksowe zabezpieczenie okolic twarzy.